Historia - OPTIMUM Sp z o.o.

log

 Z NAMI BUDUJESZ SWÓJ SUKCES 

Przejdź do treści

Menu główne:

Historia

O firmie
1.      Optimum sp. z o.o.
Firma Optimum spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w celu konsolidacji firm partnerskich, których działalność na rynku sięga 1998 roku:
 • PHU Centrum-Krak,
 • Centrum- Krak J. Goraj, P. Rubik Spółka Jawna,
 • Optimum Koncept,
 • Mapol Budownictwo.
Firmy te od wielu lat działały wspólnie na rynku i powiązane były osobami właścicieli. Celem konsolidacji było utworzenie jednego silnego podmiotu gospodarczego, posiadającego kompleksową ofertę i mogącego uczestniczyć w coraz większych postępowaniach przetargowych. Optimum Sp. z o.o. przejęła doświadczenie, klientów oraz całość kadr wyżej wymienionych podmiotów. Mimo krótkiego okresu istnienia działalności, Optimum Sp. z o.o.  jest doświadczoną i dużą firmą  z  sprawdzoną kadrą.
Krótka charakterystyka spółek znajduje się w podnagłówkach.
zdop02
1.1.    PHU Centrum-Krak Jarosław Goraj
Firma PHU Centrum-Krak Jarosław Goraj posiada swoją siedzibę w Krakowie, przy ul. Balickiej 56. Firma została zarejestrowana w 2003 roku. Początkowo, podstawowym przedmiotem jej działalności było wykonywanie instalacji elektrycznych. Wraz z zapoczątkowaniem realizacji obiektów wielkopowierzchniowych takich jak hale magazynowe, obiekty biurowe oraz budownictwo wielorodzinne firma zaczęła się rozwijać. Przełomowym krokiem było wzięcie udziału jako podwykonawca w budowie pierwszego w swoim portfolio hipermarketu w Krakowie. Od roku 2004 firma zaczęła pozyskiwać zlecenia realizowane również poza województwem małopolskim, a od 2009 roku poza granicami kraju (pierwsza inwestycja - biurowiec dla Interior Services Group plc w Luksemburgu). W reakcji na potrzeby szybko rozwijającego się rynku w 2009 r. utworzono w firmie dział odnawialnych źródeł energii. Właściciel posiada duże doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności oraz w branży, w której funkcjonuje już blisko 10 lat. Od momentu założenia firmy stymuluje jej rozwój poprzez ciągłe inwestycje w sprzęt, kapitał ludzki oraz nowe działy.
 • 1998 - swoją działalność rozpoczyna firma PHU Centrum-Krak założona przez Jarosława Goraja. Oprócz działalności hurtowej firma realizuje inwestycje w zakresie wykonawstwa instalacji elektrycznych.
 • 2001 - firma zapoczątkowała realizację obiektów wielkopowierzchniowych: hale magazynowe, obiekty biurowe, budownictwo wielorodzinne.
 • 2002 - Centrum-Krak jako podwykonawca wzięło udział w budowie pierwszego w swoim portfolio hipermarketu w Krakowie.
 • 2003 - PHU Centrum-Krak zostaje przekształcone w spółkę cywilną.
 • 2004 - 2008 - pierwsze projekty wykonane poza województwem małopolskim - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie.
 • 2009 - pierwsze zlecenia poza granicami kraju – biurowiec dla Interior Services Group plc w Luksemburgu.
 • 2009 - firma ustala strategię  rozwoju na najbliższe 10 lat. Intensywny rozwój działalności spółki na terenie całego kraju poprzez filie w Gdańsku, Wrocławiu, Sosnowcu i Warszawie.
 • 2009 - w PHU Centrum-Krak powstaje nowy dział: Odnawialnych Źródeł Energii.
 • 2010 - struktura organizacyjna firmy dostosowana została do działalności ogólnopolskiej.
 • 2010 - firma podpisuje umowę o stałej współpracy z ekspertem w dziedzinie OZE – Rich Menagment Sp. z o.o.
 • 2010 - PHU Centrum-Krak rusza z ofertą Planów Energetycznych dla samorządów lokalnych.
 • 2010 - Firma przedstawia nowy obszar działalności: program biogazowni rolniczej w każdej gminie.
 • 2010 - w związku z dynamicznym rozwojem zmianie ulega struktura organizacyjna firmy. PHU Centrum-Krak Jarosław Goraj zostaje przekształcona w Centrum-Krak J. Goraj, P. Rubik Spółka Jawna.

1.2.    Mapol Budownictwo
Mapol Budownictwo powstało w 2003 roku i początkowo zakres prac oferowanych klientom obejmował prace związane z wykańczaniem i remontowaniem mieszkań. Lata 2004–2010 to okres rozwoju firmy i prac remontowych na większych obiektach. W portfolio firmy znalazły się obiekty takie jak: Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego, Uniwersytet Ekonomiczny Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Szpital SPOZZ w Brzesku. W roku 2009 rozszerzono zakres działalności o usługę kompleksowej realizacji inwestycji. Od 2010 przedsiębiorstwo notowało dynamiczny rozwój m.in. za sprawą kooperacji z firmą Centrum-Krak.

1.3.    Optimum Koncept
Optimum Koncept powstało w październiku 2010. Jej głównym profilem działalności była realizacja zleceń na rzecz PHU Centrum-Krak w zakresie prac projektowych, audytów energetycznych i projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Firma zatrudnia wyłącznie ścisłych specjalistów, inżynierów, projektantów, architektów, specjalistów od spraw ochrony środowiska.

1.4.    Centrum-Krak J. Goraj, P. Rubik  Spółka Jawna
Centrum-Krak J. Goraj, P. Rubik  Spółka Jawna zarejestrowana w listopadzie 2010 roku. Została powołana jako przejściowa forma organizacyjna PHU Centrum-Krak do momentu utworzenia Optimum Sp. z o.o. Obecnie całość firmy wcielana jest w struktury w/w podmiotu.
all rights reserved OPTIMUM Sp z o.o. 2017r.
Partnerzy
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego